Ciąża – Ginekologia i Uroginekologia | CKR Konstancin, Warszawa, Zielonka
Czego szukasz?
  Konstancin-Jeziorna, ul. Gąsiorowskiego 12/14 - 22 703 06 66
  Warszawa, ul. Majdańska 12 - 500 005 079
  Warszawa, ul. Wolność 3A lok. D - 500 005 073
  Zielonka, ul. Jagiellońska 6/40 - 691 251 549

Ciąża

PRZYGOTOWANIE DO PORODU NATURALNEGO I PRZEZ CIĘCIE CESARSKIE

 1. Konsultacja fizjoterapeutyczna – wymagana zgoda lekarza prowadzącego na terapię.
 2. Terapia wg indywidualnych potrzeb kobiety
 • techniki manualne rozluźniające i mobilizujące przeponę, więzadła macicy, połączenia miednicy, kość krzyżową i kręgosłup lędźwiowy,
 • przygotowanie mięśni dna miednicy – trening dna miednicy – relaksacja.
 1. Oddech w porodzie (I i II okres porodu), praca z ciałem i dzieckiem w porodzie, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia otwierające/rozluźniające obręcz miedniczną.
 2. Masaż krocza, w celu uelastycznienia tkanek krocza, by zmniejszyć ryzyko pęknięcia lub konieczności nacięcia krocza podczas porodu (zbuduj świadomość – masaż pośredni od 34 tygodnia ciąży, masaż bezpośredni od 36 tygodnia ciąży).
 3. Techniki łagodzenia bólu porodowego, pozycje wertykalne na I i II okres porodu, praca z chustą rebozo – techniki, które można zastosować w czasie porodu. Symulacja skurczu porodowego.

Aktywny udział Osoby Towarzyszącej w porodzie.

 1. Edukacja dotycząca okresu wczesnego połogu, (poród naturalny i poród przez cesarskie cięcie), higiena dnia codziennego, opieka nad dzieckiem i matką, profilaktyka poporodowa.
 2. Relaks w Rebozo – masaż chustą w różnych pozycjach: ruch na stojąco, na leżąco lub w pozycji na boku, kołysanie, masaż brzucha.
 3. Konsultacja fizjoterapeutyczna poporodowa – po okresie połogu i kontroli lekarskiej lub w okresie połogu, jeśli coś wzbudza Twój niepokój.

 

Co ze sobą zabrać na wizytę:

 1. Zgoda lekarza prowadzącego na terapię,
 2. Dokumentacja, karta ciąży, badania, jeśli takie są,
 3. Wygodny strój.

Pakiet obejmuje:

 1. 8 wizyt, od 30 tygodnia ciąży,
 2. W razie konieczności możliwość umówienia wizyty z dnia na dzień.

Skontaktuj się z nami:

  Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w podanym zakresie w formularzu kontaktowym przez administratora danych: Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Sp. z o. o. z siedzibą w Konstancinie-Jeziornie, adres: ul. Gąsiorowskiego 12/14, Tel. (22) 703-00-00, w celu bieżącej obsługi klienta/pacjenta, związanych z usługami świadczonymi przez CKR Sp. z o. o.
  Administrator Danych powołał Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować poprzez e-mail: marta.lesisz.jakubowska@ckr.pl
  Oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a:
  - że podanie danych jest dobrowolne,
  - o celu oraz zakresie zbierania i przetwarzania danych przez Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Sp. z o. o.,
  - prawie wglądu do swoich danych i ich poprawiania oraz ograniczenia przetwarzania,
  - prawie wniesienia skargi do PUODO, w przypadku naruszenia przepisów dotyczących ochrony danych osobowych.
  - uprawnieniach do żądania zaprzestania przetwarzania danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych lub żądania ich usunięcia, prawie do bycia zapomnianym, prawie do przenoszenia danych wynikających z ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych),
  - Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu rezygnacji Administratora z formy komunikacji poprzez formularz kontaktowy zamieszczony na stronie www.ckr.pl lub tak długo, jak się na to zgadzasz. Jeżeli wycofasz swoją zgodę, Twoje dane w celu przestaniemy przetwarzać niezwłocznie, tj. w czasie racjonalnym dla wykonania Twojej dyspozycji.
  - Pani/Pana dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji
  - Aby wycofać zgodę proszę wysłać e-mail na adres iod@ckr.pl w tytule wpisując „wycofanie zgody na przetwarzanie danych”